• Vefat...

  Vefat...

 • Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

  Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

 • İFTAR

  İFTAR

 • Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

  Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

 • 3 Mayıs Türkçüler Günü Programı

  3 Mayıs Türkçüler Günü Programı


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfa

Ankara Şubesi geleneneksel Cumartesi konferansları

Türk Ocakları Ankara Şubesi geleneneksel Cumartesi konferanslarında bu hafta konuğumuz Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Sn. Prof. Dr. Hasan ONAT hoca oldu.
''Maturidilik ve günümüz açısından anlam ve önemi'' başlıklı konuda ONAT, Maturidi ve Maturidi geleneğinin ürettiği tecrübenin bize ne gibi yararlar sağlayacağından bahsederek bunları başlıklar altında inceledi.

Devamını oku...

Türk Ocakları Ankara Şubesi "Atatürk'ün Milli Şuurun Gelişmesindeki Rolü" Konferansı

Bu haftaki Cumartesi Konferansımızda Gazi Üniversitesi'nden Dr. Yasemin IŞIK konuğumuz oldu. Dr. Işık "Atatürk'ün, Milli Şuurun Gelişmesindeki Rolü" konulu çalışmasını dinleyici kitlesiyle paylaştı.

Devamını oku...

Türk Ocakları Ankara Şubesi Gençlik Kolları "Yarenler Gecesi" Programı Düzenledi

Türk Ocakları Ankara Şubesi Gençlik Kolları, "Yarenler Gecesi" programında bir araya geldi. Trt Radyosu Gençlik Korosu üyesi Yücel Tuğrul'un çaldığı türküler ve marşlarla öğrenciler; sınavlar öncesinde eğlendi, moral depoladı. 

Devamını oku...

Ankara Şubesinde Sadi Somuncuoğlu Konferansı

Türk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferanları serisinde bu hafta değerli hocamız eski devlet bakanı ve Milli Düşünce Merkezi genel başkanı Sadi SOMUNCUOĞLU '' Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunda Türk Ocakları'nın Yeri'' adlı başlık çerçevesinde konferansını verdi.

Devamını oku...

Ankara Şubesi Gençlk Kolları tarihi Ankara gezisi gerçekleştirdi

18 Ekim 2014 tarihinde, Türk Ocakları Ankara Şubesi Gençlik Kolları Arkeolog Sergen Çirkin rehberliğinde tarihi Ankara gezisi gerçekleştirmiştir

Devamını oku...


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya