• Vefat...

  Vefat...

 • Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

  Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

 • İFTAR

  İFTAR

 • Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

  Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

 • 3 Mayıs Türkçüler Günü Programı

  3 Mayıs Türkçüler Günü Programı


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfa

Doğu Türkistan’daki Toplama Kampları Üzerine Basın Açıklaması

Doğu Türkistan’da insanlık dışı toplama kamplarındaki uygulamalar, her geçen gün can almaya devam ediyor. İki yıldan beri kapsamı genişletilen toplama kamplarında binlerce insan acı çekmekte, onların dışarıdaki akraba ve yakınları da geleceklerinden korku duymaktadırlar. Çin hükümeti, ancak Nazizmde ve Stalinizmde örneği görülebilecek bir şekilde kendi vatandaşlarına karşı bir fişleme uygulaması başlatmıştır. Sözde bir vatandaşlık puanına dayanarak Doğu Türkistan’daki Uygur, Kazak ve Kırgızları fişlemektedir. Bu fişlemede kendi kültürünü yaşayan sade vatandaşların vatandaşlık puanları azaltılmakta ve belli bir puanın altına düşen vatandaşlar, bu toplama kamplarına alınmaktadırlar.

 

Devamını oku...

17. Olağan Genel Kurulu Duyurusu

GENEL KURUL İLANI / ANKARA

Türk Ocakları Ankara Şubesinin 17. Olağan Genel Kurulu 09-02-2019 cumartesi saat 11.00 Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Kutsal Apartmanı No:55/12 Maltepe ANKARA adresindeki Şube Lokalinde; çoğunluk sağlanamadığı takdirde 16.02.2019 tarihinde cumartesi günü saat: 11.00 aynı adreste yapılacaktır.

 

Devamını oku...

İskender Öksüz - Millet ve Milliyetçilik Kitabı Üzerine

İskender Öksüz

Türk Ocakları Ankara Şubesinde bu hafta Prof. Dr. İskender ÖKSÜZ konuğumuz oldu. Konferansa başlamadan önce 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla tüm şehitlerimizin aziz hatıraları için hoşaf ve ekmek ikramı yapıldı. Bu haftaki konumuz Sayın İskender ÖKSÜZ ün en son yazdığı "Millet ve Milliyetçilik " adlı kitabı üzerine söyleşiydi.

Devamını oku...


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya