• Gün Sazak Konferansı

  Gün Sazak Konferansı

 • 19 Mayıs Videomuz

  19 Mayıs Videomuz

 • İnternet Konferansı: Asya Pasifik

  İnternet Konferansı: Asya Pasifik

 • Konferans: Türk Dünyasında Ramazan Kültürü

  Konferans: Türk Dünyasında Ramazan Kültürü

 • Net Konferansı: Atsız'In Fikir Dünyası / Prof Dr. Cihan Özdemir

  Net Konferansı: Atsız'In Fikir Dünyası / Prof...


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaArşivAnkara Şubesi Anıtkabir'i Ziyaret Etti

Ankara Şubesi Anıtkabir'i Ziyaret Etti

2014-03-26

Türk Ocakları’nın kuruluşunun 102. yılı, Cumhuriyetimizin ve Türk Ocakları Ankara Şubesi'nin 91.yılı sebebiyle Şube Başkanı Türkân Hacaloğlu, yönetim kurulu üyeleri Coşkun Bağır, Uğurcan Küçükağaoğlu, Ömer yıldırım, Sergen Çirkin, Ömer Karaca ve gençlik kollarından oluşan heyet Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

Türk Ocakları Ankara Şubesi Başkanı Türkân Hacaloğlu başkanlığındaki heyet, ziyaretinde Atatürk’ün kabrine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Daha sonra  Başkan Hacaloğlu, Anıtkabir özel defterine yazdığı yazıda, en büyük iftiharlarının Türklükleri olduğunu ifade etti.

Başkan Türkân Hacaloğlu,

Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
“Aziz Atatürk; Türk Ocakları’nın kuruluşunun 102., Cumhuriyetimizin ve Ankara Türk Ocağı’nın kuruluşunun 91. yılı dolayısıyla imparatorluktan millî devlete geçişte her zaman yanınızda bulunan Türk Ocaklıların nesilleri olarak huzurunuzdayız. Türk milletini yüceltmek, kurduğun Türkiye Cumhuriyeti devletini ilkelerinle yaşatmaya ant içmiş ve daima izinde yürüyecek Türk Ocaklı gençlerle huzurunuzdayız. Sizin buyurduğunuz gibi en büyük iftiharımız Türklüğümüzdür. Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde olsalar bile Türk istiklâl ve Cumhuriyetini, Türklüğümüzü, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumada, gücümüzü damarlarımızdaki asil kanda bulacağız. Türk milleti ve Türk vatanı sana minnettardır. Borcumuzu unutmayacağız. Türk milleti var olduğu sürece, ebediyen yaşayacaksın. Huzurunda tazimle eğilirken şu ilkeni asla unutmayacağız: Ne mutlu Türk’üm, diyene!”

Türk Ocakları Ankara Şubesi, şubemizin kurucusu ve en büyük hamisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurundalar


Ankara Şube Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları


Anıtkabir Komutanı Muzaffer Taytak tarafından Şube Başkanımız Türkan Hacaloğlu'na Atatürk plaketi takdim edilmiştir

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya