• Vefat ve Başsağlığı

  Vefat ve Başsağlığı

 • Evrim Olmadan Bilim Olur mu?

  Evrim Olmadan Bilim Olur mu?

 • Orta Doğu'daki Krizler

  Orta Doğu'daki Krizler

 • Vefatının 21. Yılında Türkeş ve Teşkilatçılık

  Vefatının 21. Yılında Türkeş ve Teşkilatçılık

 • Vefat ve Başsağlığı

  Vefat ve Başsağlığı


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaFaaliyetlerTürk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferansı Haberi

Türk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferansı Haberi

2015-10-03


Prof. Dr. KARASAR Türk Dünyası’nın geçmişten günümüze panoramasını çizerek başladığı konuşmasında; Altay Dağları’nın Kuzeyinde nüfusu 1800’lere kadar düşen Teleütlerden, İran’ın Güneyindeki Kaşgaylar’a Kafkaslardaki Kumuklardan, Balkanlardaki Alevi Türkmenler’e kadar birçok coğrafyadaki Türk topluluklarının; içinde bulundukları coğrafya, kültür ve siyasi tarihleri üzerine bilgiler sundu.

Bu panoramayı çizerken bahsettiği coğrafyalar üzerinde yaşayan Türk topluluklarının globalizasyon ve enternasyonalizm, küresel cihat enternasyonalizmi ve imparatorluklardan ulus devlete geçiş süreçlerinden nasıl etkilendiği konusunda bilgiler verdi. Konuşmasının sonlarına doğru Türk Dünyası ile ilgili yapılan öğrenci faaliyetleri ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi verip 1991 yılında Türk Ocakları Ankara Şubesi çatısı altında bulunan bir grup öğrenci ile birlikte başlattıkları Türk Dünyası gençlerine yönelik faaliyetlerinden bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR’ı çok sayıda öğrenci ilgiyle dinleyerek, tecrübelerinden faydalanmış, soru-cevap şeklinde Türk Dünyası üzerine merak ettikleri noktalar hakkında bilgi edinmişlerdir.

 

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya