• Vefat ve Başsağlığı

  Vefat ve Başsağlığı

 • Evrim Olmadan Bilim Olur mu?

  Evrim Olmadan Bilim Olur mu?

 • Orta Doğu'daki Krizler

  Orta Doğu'daki Krizler

 • Vefatının 21. Yılında Türkeş ve Teşkilatçılık

  Vefatının 21. Yılında Türkeş ve Teşkilatçılık

 • Vefat ve Başsağlığı

  Vefat ve Başsağlığı


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaFaaliyetler Ankara Şubesinde Prof. Dr. Mehman Musaoğlu Konferans verdi

Ankara Şubesinde Prof. Dr. Mehman Musaoğlu Konferans verdi

2015-10-21

Kavramsal bir çerçevede ilerleyen sunumda, Prof. Dr. Musaoğlu "Bilindiği gibi dünyanın kavramlar haritası dille algılanır ve bu algılar insan zihninde toplanır ve fikriyata dönüşür. Bu fikriyat hem toplumun hem de insan zihniyetinin arka planını verir. Diller toplumların zihniyetlerini yansıtır. Geçmiş, bugün, gelecek ve içindeki unsurlar bir toplumun dilinde kendini saklar. Dillerin ve toplumların sorunlarının çözümlenmesi her ne kadar zor olsa da, bir o kadar da elzemdir" özetli düşüncelerini geniş bir öğrenci kitlesiyle paylaştı.

Prof. Dr. Musaoğlu'nun Türk Dünyası'nın sorunlarına etkin çözümler sunabilmek için Türkoloji çalışmalarında dile yönelik araştırmaların artması gereğini dile getirerek bitirdiği sunumunun ardından, konferansımız soru cevap bölümü ile sona erdi. 

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya