• Mustafa Necati Kültür Evi'nin İsim Gaspı Hakkında

  Mustafa Necati Kültür Evi'nin İsim Gaspı Hakkında

 • Dündar Taşer'i Anma Konferansı (İnternet)

  Dündar Taşer'i Anma Konferansı (İnternet)

 • Gün Sazak Konferansı

  Gün Sazak Konferansı

 • 19 Mayıs Videomuz

  19 Mayıs Videomuz

 • İnternet Konferansı: Asya Pasifik

  İnternet Konferansı: Asya Pasifik


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaArşivŞubemiz, Türk Ocakları Bölge Toplantısına Katıldı

Şubemiz, Türk Ocakları Bölge Toplantısına Katıldı

2019-11-19

Türk Ocakları Ankara Şubesi Türkan Hacaloğlu’nun Başkalığında, Başkan Yardımcısı Uğurcan Küçükağaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Cihan Coşkun Adana Türk Ocakları Şubesi’nin ev sahipliğini yaptığı bölge toplantısına katıldı.

Şube Başkanı Ömer Volkan Çiçek açılış konuşmasında Adana Şubesi’nin kuruluşunun milli mücadele yıllarındaki önemi ve faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz’ün Türk Ocaklıların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu ve Milli Mücadele dönemindeki önemi ve Türkiye’nin gündemi ile ilgili konuşmalarından sonra Şube Başkanlarının faalliyetlerini ve Genel Merkezden isteklerinin belirtildiği çok verimli bir toplantı oldu.

Türkan Hacaloğlu, milli birliğimize vurgu yaptığı konuşmasında özetle:

“Aziz Türk Ocaklılar,

Türk Ocakları Ankara Şubesi olarak,"Bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel Adana'da doğmuştur." diyen Atatürk’ün Milli bağımsızlık ve egemenlik düşüncesini kafasında oluşturduğu şehir ADANA’da bulunmaktan büyük şeref duyduğumuzu ifade etmek isterim. Genel Merkezimizin koordinatörlüğünde bizlere ev sahipliği yapan çok değerli Şube Başkanı Ömer Bey’e ve Yönetim Kurulu üyelerine şahsım ve Şubemiz adına teşekkür ediyor, hepinizi sevgi, saygıyla selâmlıyorum.

Değerli Arkadaşlarım,

Milliyetçilik bir irade, bir tercih meselesidir. Fikir meselesi olduğu kadar, aynı zamanda bir gönül işidir. Kimse zorla milliyetçi yapılamaz. Bu bakımdan Türk Ocağı mensupları, yani Türk milliyetçileri hür iradeli insanlardır. Türk ülküsüne hizmeti iradeleri ile tercih etmiş gönül erleridir. Feragat sahibidirler, fedakârdırlar. Nefisleri için değil, ülküleri için mücadele ederler. Türklüğe daha iyi hizmet etmek Türk Ocaklılar olarak bizim vazifemizdir, birlik ve beraberlik içinde yapacağımız faaliyetler milli birliğimizin pekiştirilmesinde öncülük etmelidir. Bilhassa genç nesillerin milli duygularını harekete geçirecek faaliyetlere öncelik verilmesinin gerekliliğine işaret etmek istiyorum.

Bu noktada kısaca bu sene zarfında yaptığımız faaliyetlerden bir kaç örnek vermek gerekirse, Ramazan ayında Keçiören Belediyesi'nin de katkısıyla şehit ve gazi aileleri ile Türk Ocaklıların buluştuğu yaklaşık 800 kişinin katıldığı bir iftar yemeği düzenledik. Ankara'daki kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirerek Şubemizin faaliyetlerinden haberdar ettik, gelecek faaliyetlerimizde işbirliği için tekliflerde bulunduk. Gerek güncel konuları incelediğimiz, gerekse Türk milliyetçiliğinin önde gelen şahsiyetlerini andığımız Cumartesi konferanslarımız bu yıl da devam etti. Bu konferanslara katılanlar, ilim ve fikir adamlarımızdan çok çeşitli konularda ufuk açıcı bilgiler edindiler. Yeni bir faaliyete de başladık! Perşembe akşamları genç akademisyenlerimiz bir 'Serbest Kürsü' kurdular ve araştırmalarını Ocaklılarla paylaşmayı plânlıyorlar..

Şubelerimize Türklük yolunda yapacakları çalışmalarda üstün başarılar dileriz. Bu şuur içinde yetiştireceği gençlerin, ileride ülkenin kaderini tayinde vazife alacaklarına ve başarılı hizmetler vereceğine güvenimiz tamdır.


"Ne mutlu banaki Türk yaratıldım

Gönlümün en yüksek gururudur bu

Ne esir edildim ne satıldım

Türk benliği, Türk şuurudur bu"

Bu duygularla cümlenizi selâmlar, saygılar sunarım. "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

Türk’ün Ocağının ateşi ebediyen sönmeyecektir...

 

 

 

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya