• 100. Yılında Türk Milletinin Son Savaşı: SAKARYA

  100. Yılında Türk Milletinin Son Savaşı: SAKARYA

 • Malazgirt Zaferinin 950. Yılı Paneli

  Malazgirt Zaferinin 950. Yılı Paneli

 • Dündar Taşer

  Dündar Taşer

 • Atatürk'ün Doğumunun 140. Yılı

  Atatürk'ün Doğumunun 140. Yılı

 • Konferans: Türklerde Bayram Geleneği

  Konferans: Türklerde Bayram Geleneği


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaArşivAnkara Türk Ocağı Yücel Hacaloğlu Hatıra Ormanı

Ankara Türk Ocağı Yücel Hacaloğlu Hatıra Ormanı

2020-10-08
Şubemize Atatürk Orman Çiftliği'nde tahsis edilen alanda "Türk Ocakları Ankara Şubesi Yücel HACALOĞLU Hatıra Ormanı"nın tabelasının dikiliş töreni 07.10.Ekim 2020 Çarşamba günü gerçekleşti. Törene, Genel Başkanımız Sn. Prof. Dr. Mehmet Öz ve Keçiören Belediye Başkanımız Sn. Turgut Altınok da katılmışlardır.
Orman Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yapılacak ağaçlandırma kampanyasına, 23 01 2020 tarihinde Türk Ocakları Genel Merkezi'yle Orman Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereğince, Türk Ocakları Ankara Şubesi ile birlikte 65 şubemiz katılmıştır.
Her şube, kendilerine tahsis edilen alana Türklüğe hizmet etmiş, Türk Ocakları'nda faaliyette bulunmuş, hayatını kaybetmiş veya hayatta olan büyüklerimizin adının verildiği hatıra ormanı yaratmak için adım atmıştır. Türk Ocakları Ankara Şubesi Yücel Hacaloğlu Hatıra Ormanı'nın tahsis ve tabela dikilişi töreni, Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr.Sayın Mehmet ÖZ, Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut ALTINOK, Başkan Yardımcısı Sayın Sabiha Akdemir, Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Sayın Burak Can ile Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Kadir Uluç, Sergen Çirkin, Burak Yamuç ve Ufuk Tok’un katılımıyla gerçekleşti.
Ağaç dikimi ise katılmak isteyen bütün Türk Ocaklılarla birlikte Kasım ayında gerçekleştirilecektir. Genel Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet ÖZ’e, hizmette sınır tanımayan Keçiören Belediye Başkanımız Sayın Turgut ALTINOK’a ve bütün katılımcılara şahsım ve Türk Ocakları Ankara Şubesi adına teşekkür ediyorum.
Ankara Şube Başkanı Türkan Hacaloğlu
 
 
 
 

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya