• GENEL KURUL İLANI

  GENEL KURUL İLANI

 • Namık Kemal ZEYBEK'ten KAZAKİSTAN Konferansı

  Namık Kemal ZEYBEK'ten KAZAKİSTAN Konferansı

 • Şube Başkanımız Hacaloğlu'nun Acı Günü

  Şube Başkanımız Hacaloğlu'nun Acı Günü

 • Vefat ve Başsağlığı

  Vefat ve Başsağlığı

 • A. Bican Ercilasun: 46 Yıl Sonra Atsız

  A. Bican Ercilasun: 46 Yıl Sonra Atsız


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfa

Haberler

İdris YAMANTÜRK Vefat Etmiştir

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN AĞABEYİ EFSANE İŞ ADAMI İDRİS YAMANTÜRK VEFAT ETTİ. TÜRK MİLLETİ BAŞIN SAĞOLSUN... Türk Ocaklarına ilk üyeliğini 1950’li yıllarda İstanbul Türk Ocaklarında yaptıran Türk Ocaklı İdris YAMANTÜRK ağabeyimiz Türk Ocağı gibi pek çok Milliyetçi kuruluşların üyesi ve hamisi olmuştur. Bun gün faaliyetlerini yürüttüğümüz Maltepe Atatürk Bulvarında bulunan daireyi Ankara Türk Ocağı Şubesi'ne kazandırmıştır. Halen Başkanlığını yürüttüğüm Türk Ocakları Ankara Şubesi Necatibey caddesinde kiralık bir dairede faaliyet yürütürken ''ben bacımı kirada oturtmam'' diyerek G.M.K.Bul. Maltepe’de 2004 yılında daire satın alarak Türk Ocaklarına kazandırmıştır. Pek çok miliyetçi kurum ve kuruluşlara yardım elini uzatan,hayırsever iş adamlarından Gür-İş Holdingin kurucusu ve onursal başkanı Yüksek Elektrik Mühendisi İdris Yamantürk  95 yaşında vefat etti. Üzüntümüz çok büyük.

Devamını oku...

Yücel Hacaloğlu Anısına Panel

Yücel HACALOĞLU anısına Türk Dünyası'nın Kanayan Yaraları Paneli... Cumartesi saat 20.00'da Türk Ocakları Genel Merkezi Youtube kanalında..

 

Yücel HACALOĞLU Kabri Başında Anıldı

Ömrünü Türk ve Türklük için adamış, Türk Milliyetçiliğinin hafızası, ağabeyi ve çınarlarından Türk Ocakları eski Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Yücel HACALOĞLU, vefatının 3. Yılında Gölbaşı Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla anıldı.

Daha Fazla İçerik...

O Sadece Mustafa Kemal Değil, O TÜRK’ÜN ATASI ATATÜRK’TÜR

Türk milletinin ve mazlum milletlerin kötü talihini değiştiren üstün kişiliği ile çağa damgasını vuran büyük önder ATATÜRK’Ü aramızdan ayrılışının 83.Yıl dönümünde minnet ve saygıyla anıyoruz.

Tarihte bin yılda bir gelebilecek üstün nitelikli devlet ve fikir adamı ne mutlu ki Türklüğün en zor günlerinde bizim milletimize nasip oldu. O’nun üstün devlet ve fikir adamlığı sayesinde vahşi Batının “hasta adam” olarak nitelendirdiği Osmanlı Devleti’nin külleri arasından bugünün güçlü modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Bu cumhuriyetin evlatları olarak da biz bağımsız lâik ve demokratik Türk devletini kanımızın son damlasına kadar koruyup yaşatacağımıza and içmişiz…

Vatanı, milleti, namusu, şan ve şerefi için hayatını feda etmekten çekinmeyen, yolundan ve sözünden dönmeyen, vatan yaptığı her yerde, ilim ve kültür meşalesini tutuşturan insan Türk’tür. İşte o Atatürk’tü.

Gazi Mustafa Kemal “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek özünü bu sözle ifade etmiştir. 

Büyük adamlar ancak büyük milletin bağrından çıkar. Bir düşünürümüz ‘’Türk Milletinin portresini sadakatle çiziniz o zaman Atatürk’ün portresini çizmiş olursunuz’’ der.

O çok özel bir şahsiyetti. Çünkü O şahsi ihtiraslarını millet yolunda hizmet gayesine veren bir Türk’tür.

O Kişi oğlu kişi değil, bir ülkü bir düşünce sistemi medeni hayatın gücü kaynağıdır.

O insanlık idealine aşık, faziletin timsali, karanlığa düşmüşlerin ümit ışığı ve meşalesidir. Çekin ellerinizi Atatürk’ümüzün üzerinden onu sağa sola götürmeyin. Onun adını ucuz politikalarınızla kirletmeyin. Çünkü O milli dehânın tam Kemâlidir. Türk’ün hem celâli hem cemalîdir.

 Asırlar boyunca hür yaşamış bu milletin gözü pek alnı açık vicdanı temiz Türk! Atatürk.

Vurunca kılıç kesmeyen, bir acı sözle devrilen zalimlerin başına balyoz, acizlerin derdine derman kaya gibi sert, ipek kadar yumuşak, insanlık tarihinin onuru Türk! Atatürk.

Omuzuna attığın gurbet heybesiyle dağlara, ovalara, vadilere medeniyet tohumlarını eken, geçtiğin her yerde uyuyan insanları uyandıran, aydınlığa kavuşturan Türk! Atatürk

“Bir gün İstiklâl ve Cumhuriyetine kast eden düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olur” demiştin.

Cumhuriyeti emanet ettiğin Türk Gençliği galibiyetin mümessili olarak Vatanı böldürüp bayrağını asla indirmeyecektir…

İktidarda olup gaflet ve delalet içinde onları uyandıracak, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini daima koruyacak milletine ve devletine sahip çıkmak en büyük ülküsü ve ideali olacaktır. Her şeye rağmen bil ve inan ki Türk milletinin düzenini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Birlik ve beraberliğimize gölge düşürmek isteyenlere asla müsaade edilmeyecektir.

“Tefrika girmeden bir millete düşman giremez

Toplu vurdukça yürekler onun top sindiremez.

Sahipsiz olan bir vatanın batması haktır.

Sen sahip olursan bu batan batmayacaktır.”

Aziz Atatürk kurduğun son Türk Devletini ecdadımızın son yadigarını aziz vatanımızı bölmek parçalamak isteyenlere arkanda bıraktığın Türk Gençliği asla müsaade etmeyecektir. Ellerine tutuşturduğun ilim, irfan meş’alesini söndürmeden ebediyete kadar taşıyacağına inanıyorum. Naçiz vücudun toprak oldu ama Türk devleti milletiyle sonuna kadar yaşayacaktır. Mehmetçik nöbetini tutuyor, vatanını kahramanca savunuyor. Rahat uyu Atam.

O Türklüğün eşsiz lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun.

Türkan HACALOĞLU

Ankara Türk Ocağı Başkanı

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya