• Mustafa Necati Kültür Evi'nin İsim Gaspı Hakkında

  Mustafa Necati Kültür Evi'nin İsim Gaspı Hakkında

 • Dündar Taşer'i Anma Konferansı (İnternet)

  Dündar Taşer'i Anma Konferansı (İnternet)

 • Gün Sazak Konferansı

  Gün Sazak Konferansı

 • 19 Mayıs Videomuz

  19 Mayıs Videomuz

 • İnternet Konferansı: Asya Pasifik

  İnternet Konferansı: Asya Pasifik


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaArşivAnkara Şubesinden Kamuoyuna Duyuru

Ankara Şubesinden Kamuoyuna Duyuru

2010-06-05
Ne yazık ki bu saldırıda, 7 Mehmetçiğimiz şehit olurken, 9 Mehmetçiğimiz de yaralandı. Bu iki olayı da tertip ederek, insanlıktan nasibini almayanları nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.  Her iki olayın arka arkaya olması, tüm Türk halkını derinden yaralamakla birlikte, bu menfur olay, hem Müslüman kardeşlerimize acımasızca saldıran cani İsrail’in hem de onların uşaklığını yaptığı bu olayla daha da belirginleşen PKK’nın gerçek yüzünü dünyaya bir kere daha gösterdi.

           Özellikle, İskenderun’daki hain saldırının İsrail’deki olaydan sonra olması, son iki günde terör örgütünün İsrail’in güdümünde olduğu tezini daha da güçlendirmiştir. Bu saldırıda şehit olan Aziz Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diliyoruz. Şurası muhakkaktır ki, terör örgütünün arkasında kim olursa olsun, Yüce Türk Milleti ve onun Yüce Ordusu onlara hak ettiği cezayı mutlaka verecek, şu ana kadar bu mücadelede şehit ve gazi olan Mehmetçiklerimizin kanlarını yerde bırakmayacaktır. 

            Ayrıca, Türkiye’de terör örgütünü bitirmek amacıyla hazırlanan birtakım açılım paketlerinin bu olaylar sonucunda, nafile olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu. Çünkü terör örgütünün kimlerin maşası olduğu, kimler adına taşeronluk yaptığı, bu olayla daha net anlaşılmıştır. Sonuç olarak, her iki olay Türk halkını derinden etkilese de, Türk milleti, vakur, kararlı, azimli duruşunu sergilemeye devam edecektir. Unutulmasın ki, bu millet en zor şartlarda, Kurtuluş Savaşı’nı başarmıştır. Türk milleti inancını ve azmini kaybetmediği müddetçe karşısında hiçbir güç duramayacaktır. Bu vesileyle, Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. 

Türkân HACALOÐLU
Türk Ocakları Ankara Şubesi Başkanı

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya