• Milli Mücadele ve Atatürk'ün Türkiye İçin Önemi

  Milli Mücadele ve Atatürk'ün Türkiye İçin Önemi

 • Cumhuriyet Sonrası Türk Jeopolitiğinde Yaşanan Gelişmeler Ve Suriye Gerçeği

  Cumhuriyet Sonrası Türk Jeopolitiğinde Yaşanan...

 • Konferans: Ö. Yeniçeri ve M. Şandır

  Konferans: Ö. Yeniçeri ve M. Şandır

 • Dede Korkut Konferansı

  Dede Korkut Konferansı

 • Konferans: Milli Sanayi ve Teknoloji

  Konferans: Milli Sanayi ve Teknoloji


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaYÖNETİMBaşkanBaşkandan...Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılında Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyorum.

Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılında Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyorum.

2015-03-18

Milletimiz tarih boyunca çok çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu badireler de bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır. Allah’a şükürler olsun ki tüm bu badirelerden milletimiz alnının akı ile çıkmış, bizlere övünmekte çok haklı olduğumuz bir tarih bırakmıştır.

Her biri bir pırlanta gibi tarih sayfalarını aydınlatan kahramanlık destanlarımız arasında bir tacın enbüyük ve azametli elması gibi gözleri kamaştıranı ise şüphesiz Çanakkale Zaferidir. Ve onu mümkün kılan Çanakkale Ruhu Türk’ün en vazgeçilmez sevdasıdır.

Çanakkale Zaferi tarihin gördüğü en müthiş kavgadır. Çanakkale Zaferi tarihin şahit olduğu en asil direniştir.Tüm dünyanın birleşip gırtlağımıza sarıldığı noktada destanlar yazan bir milletin dirilişidir.

Çanakkale Zaferi aynı zamanda Türk Ocaklı gençlerin,Tıbbıyeli talebelerin tereddütsüz cepheden cepheye koşarak millet uğruna hayatlarını feda etmek için yanıp tutuşmalarının hikayesidir.

Çanakkale sadece Türklüğün dirilişi değil, o zamanlar sömürgelerde yaşayan bütün mazlum halkların dirilişidir. İngiliz ve Fransız üniformaları giydirilip Müslüman Türke saldırtılan, mankurtlaştırılmış esir milletlerin“artık yeter” dedikleri andır. Nitekim Çanakkale zaferinin Hintli,Afrikalı, Asyalı esir milletler üzerindeki tesiri, onların bağımsızlık mücadelelerine başlamaları ile sonuçlanmıştır.

Çanakkale Ruhu bir milletin namus ve iffetini herşeyin üzerinde tutmasının en güzel örneğidir. Bunun için gerekirse oluk oluk kan dökmekten çekinmeyeceğinin bir ilânıdır. Çanakkale geçilememiştir. Türkiyemiz için yeni sevdalara kapılanlar da geçemiyecektir

Bütün bu ıstıraplara, akan kanlara, yok olan bir nesile rağmen maalesef Çanakkale teslimiyetle ve ihanetle geçilmiştir. Bütün güçleri ile gırtlağımıza sarılanlar, zorla geçemedikleri Çanakkale’yi birkaç yıl sonra usul usul geçmişİstanbul’a gelmişlerdir. Ülkemizi teslim almış,silahlarımıza el koymuş, milletimizi köleleştirmek için işgale girişmişlerdir. Bu işlerinde de epey destekçileri olmuştur. İşgalcileri kurbanlar keserek, gazetelerine hoşgeldiniz başlıkları atarak, top atarak karşılayanlar bile görülmüştür. İşte Büyük Atatürk’ün iç ve dış düşman demesi o yüzdendir. İçimizdeki sinsi tehlike, bünyemizin zayıf düştüğü hiçbir anı tarih boyunca da, Çanakkale’den sonra da affetmemiştir.

Bu hainler hemen vücudumuzu saran bir hastalık haline dönüşmüş, milli direnç noktalarını yok etmek için müstevlilerden daha hararetli ve daha hevesli bir çalışmaya koyulmuştur.Bu sinsi tehlikenin yokedemediği tek şey Çanakkale Ruhu olmuştur

Türk’ün içinde ezelden beri var olan Çanakkale Ruhu... İşte o ruhu taşıyanlar milli mücadeleye girişmiş, düşmanı bu ruh sayesinde pençeleri ile söküp atmıştır. Bu ruh Atatürk’ün önderliğinde esir Türkler için bir umut ışığı olacak olan modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Bu ruh, Kıbrıs’da,Karabağ’da, Doğu Türkistan’da, Batı Trakya’da, Kırım’da, Kafkasya’da,Sibirya’da hala esir olan Türkler için umut ışığı olmaya devam etmektedir.

Günümüzde içimizdeki sinsi tehlikeler yine batının teşvikiyle kıpırdanır olmuştur.Anayasamızdan bile Türklüğüçıkarmaya kalkışarak bizi bu ruhtan uzaklaştırmaya çalışmaktadırlar. Adeta bu ruha savaş açmışlardır. Çanakkale Ruhunu taşıyanlar, aşağılanmakta, horlanmaktadırlar.

Çanakkale Ruhu ile Türk gibi hayatlarını sürdürmek isteyenler iftiralara maruz kalmakta, hapislere sokulmakta, bürokraside, akademide ve sivil hayatın her noktasında zorluklar ile karşılaşmaktadırlar. Sinsi güçler bu ruhu yok etmedikçe Türk’e boyun eğdiremeyeceklerini anladıklarından, bu ruha savaş açmışlardır. Şunu iyi bilsinler ki Türk'üm diyen herkes ruhunu muhafaza edecektir. Ruhunu satmayacaktır.Bin yıldır kardeşce yaşayan bu milletin içine nifak sokmak isyeyenlere dur diyecektir. Çünkü kendi ülkesinde ezilse de, horlansa da, bu ruhu kaybettiği anda herşeyini kaybedeceğinin farkındadır.

Ne mutlu Çanakkale ruhunu göğüslerini gere gere taşıyanlara. Ne mutlu o ruha layık olanlara. Ne mutlu bu ruh uğruna canlarını kanlarını feda edenlere ve feda etmeye hazır olanlara. Bu ruh yaşadıkça Türk var olacaktır.

Paylaş

Yazılar...


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya