• Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

  Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

 • İFTAR

  İFTAR

 • Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

  Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

 • 3 Mayıs Türkçüler Günü Programı

  3 Mayıs Türkçüler Günü Programı

 • Alparslan Türkeş Hatırasına

  Alparslan Türkeş Hatırasına "Türklerde Devlet...


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaArşivProf . Dr. Yonca ANZERLİOĞLU konferans verdi

Prof . Dr. Yonca ANZERLİOĞLU konferans verdi

2016-02-22
 
Prof. Dr. Anzerlioğlu; Fırat Çakıroğlu' nun şehit edildiği Ege Üniversitesine dikkat çekerek üniversitede önemli güvenlik sorunlarının olduğunun ve bir yılda bu konuda en ufak bir gelişme dahi yaşanmadığını dile getirdi. 
 
Üniversitelerde yaşanan teröre sözde akademisyenler tarafından da açık bir şekilde destek verildiğini ifade eden Anzerlioğlu, PKK yandaşı öğrencilerin bu sözde akademisyenler tarafından korunduğunu ısrarla vurguladı. 
 
Prof. Dr. Anzerlioğlu, üniversitelerde gerçekleştirilen teröre lanet yürüyüşlerinde millî hassasiyete sahip akademisyenlerin yalnız bırakıldığı ve hatta yaşanan en küçük bir olumsuzlukta onların suçlandığını ancak millî hassasiyete sahip akademisyenlerin bu duruma aldırış etmeden, yılmadan mücadele etmeleri gerektiğini vurguladı. 
 
Anzerlioğlu terörle mücadelenin yanı sıra teröre sebep olan ve terörün insan kaynaklarına etkin erişimini sağlayan etkenlerin incelenmesinin önemine özellikle vurgu yaparak bir insanı terörist olmaya itebilecek etkenlerin neler olduğu konusuyla konuşmasına devam etti. Üç ila yedi yaş arasında tamamlanan kişiliğin ardından gelen ve on sekiz yaşına kadar devam eden hayatı sorgulama evresinde kişinin yaşadığı olumsuz olayların kişide ruhsal problemlere ve kişilik bozukluklarına yol açtığını yani terörist derken  aynı zamanda bozuk bir psikolojiyle de karşı karşıya olduğumuzu unutmamamiz gerektiğini ve dikkatli davranmamiz gerektiğini ifade etti.  O yaşlarda kişinin öncelikle iyi bir aile eğitimi, ardından da iyi bir okul egitimi almasının çok önemli olduğunu vurguladı. 
 
Prof. Anzerlioğlu'nun Terörle mücadelede her zaman sağduyulu bir şekilde  yılmadan mücadele etmemiz gerektiğini ifade eden sözlerinin ardından konferansimizda soru cevap bölümüne geçildi.
 
Dinleyicilerin konu hakkındaki yoğun sorularını cevaplayan Anzerlioğlu soru cevap bölümü sona erdikten sonra kürsüden inerek dinleyicilerle uzun süren bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbet sırasında Şehit Fırat Çakıroğlu'nun şehadetinin sene-i devriyesi münasebetiyle yapılan helva ikramının ardından programımız sona erdi.

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya