• Vefat...

  Vefat...

 • Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

  Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

 • İFTAR

  İFTAR

 • Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

  Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

 • 3 Mayıs Türkçüler Günü Programı

  3 Mayıs Türkçüler Günü Programı


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfa

Türk Ocakları Ankara Şubesi "Günümüz Türkiye'sinde Kadının Konumu" Konferansı

Türk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferansları’nda bu hafta Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevin Güngör konuğumuz oldu. Prof. Güngör; “Günümüz Türkiye’sinde Kadının Konumu” başlıklı konuşmasının ilk bölümünde Türkiye’de kadının konumu ile ilgili göstergelere (Yaş, eğitim ve okur-yazarlık düzeyi, çalışma yaşamında kadınlar) değindi.

Devamını oku...

Prof . Dr. Yonca ANZERLİOĞLU konferans verdi

Türk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferansının  bu haftaki konuğu Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof . Dr. Yonca ANZERLİOĞLU oldu. Şehit Fırat ÇAKIROĞLU'nun şehadetinin birinci yıl dönümünde aziz hatırası için düzenlenen "Üniversitesilerde Terör" adlı konferansımızda birçok üniversitelerden örnekler verilerek yaşanılan olaylar tartışıldı. 
Devamını oku...

Ankara Şubesi 16. Olağan Genel Kurulu

Şubemiz 16.Olağan Kongresi, 10 Ocak 2016 tarihinde şubemiz lokalinde yapılmıştır.Kongremize üyelerimiz büyük bir ilgi göstermiştir. Bayındırlık eski bakanı sayın Abdülkadir Akcan, Bayındırlık eski Müsteşarı sayın Ali helvacı, Prof. Dr. sayın İhsan Erdoğan, Prof.Dr. sayın Kadir Arıcı, Türk Boyları Federasyonu Başkanı sayın Durhasan Koca, TES Onursal Başkanı sayın Şuayip Özcan Doç. Dr.sayın  Ayşe Duvarcı, MEB emekli müfettişi Mustafa Kuvvetli gibi siyasetin ve bürokrasinin seçkin simaları pek çok üyemiz ve davetliler genel kurulumuzu şereflendirmişlerdir.

Devamını oku...

Bünyamin Aksungur - Doğu Türkistan İzlenimleri

Türk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferanslarında bu hafta ki konuğumuz TRT Program Yapımcısı ve Yönetmen Bünyamin Aksungur oldu.
Gençlerin yoğun katılımı ve çok sayıda dinleyicinin bulunduğu toplantıda:
Aksungur: Doğu Türkistan İzlenimleri başlıklı konferansında öncelikle 2 ay önce gittiği Kaşgarlı Mahmud'un ebedi istirahatgahından ve Ata toprağımızdan selam getirdi. Abdurehim Ötkür'ün önemli şiirlerinden örnekler vererek konuşmasına başladı ve ardından Uygur Türklerinin Milli çalgısı Dutar eşliğinden bestelediği eserleri okudu. 
Devamını oku...

Türk Ocakları Ankara Şubesi Cumartesi Konferanslarında bu hafta konuğumuz Sabir Askeroğlu oldu

Askeroğlu konuşmasında Suriye ve bölge coğrafyası üzerinde yürütülen politikalardan bahsetti. Ardından bölge üzerinde çıkar çatışması yaşayan devletlerin hamleleri ve gelecekte ki ne gibi hamleler yapabileceği ile ilgili bilgiler verdi. 

Devamını oku...


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya