• Panel: Alparslan Türkeş Anısına

  Panel: Alparslan Türkeş Anısına

 • Galip Erdem Paneli

  Galip Erdem Paneli

 • Değişen Dünya Düzeninde Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Yeri

  Değişen Dünya Düzeninde Türk Milletinin ve...

 • Cumhuriyet Döneminde Türk Hukuk Sistemindeki Gelişmeler

  Cumhuriyet Döneminde Türk Hukuk Sistemindeki...

 • Panel: Cumhuriyetin Kazanımları

  Panel: Cumhuriyetin Kazanımları


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfa

Haberler

ANKARA ŞUBESİ HEYETİ İNEBOLU'DA

Türk Ocakları Ankara Şubesi Başkan Türkân Hacaloğlu Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç Dr. Muharrem Çetin, Denetleme Kurulu Başkanı Orhan Yavuz, Türk Ocakları Hars Heyeti Üyesi Prof. Dr. Refik Turan ile kırk beş Türk Ocaklı Gençlerden oluşan topluluk, 22-23 Nisan 2007 tarihinde Kastamonu ve İnebolu’ya gitmişlerdir. Devamını oku...

HOCALI SOYKIRIMI

Türk Ocakları Ankara Şubesi ve Azerbaycan Kültür derneğinin birlikte düzenlediği HOCALI SOYKIRIMI panelinde Türk Ocakları Ankara Şube Başkanı Türkan HACALOÐLU’nun Açış konuşması Devamını oku...

10 Aralık 2006

Milli Kütüphane’nin kuruluşunun 60’ıncı yılı münasebetiyle Ankara Türk Ocağı’nın düzenlediği “İmparatorluktan Milli Devlete Geçiş” panelinde Türk Aydını Devletine sahip çıktı.
Oturum başkanlığını Genel Başkanımız Sn. Nuri Gürgür’ün yaptığı panelde Sn. Yusuf Halaçoğlu, Sn. Mustafa Turan, Sn. Türkan Halaçoğlu, ve Sn. YunuF Sarınay hazır bulundu.

Devamını oku...

19 Kasım 2006 - “Türk Ocakları Ankara Şubesinden Gıda ve Giyecek Yardımı”

Çorum ili Bayat ilçesi Naspınar Köyü geçirdiği  yangın sonucunda büyük bir hasar meydana gelmiş ve çok sayıda ev yanarak bir çok hane açıkta kalmıştır. Bin nüfuslu bir Türkmen köyü olan Naspınar 116 haneden oluşmakta olup 37 hane tamamen yanmıştır. Türk Ocakları Ankara Şubesi üyesi ve Bayat’lı olan Neslihan Can’ın olayı Şube Yönetimine intikal ettirmesinden sonra, Şube Yönetimi “Naspınar Köyüne gıda ve giyecek yardımı kampanyası” başlatmıştır. Devamını oku...

9 Kasım 2006

Ramazan ayı boyunca düzenlenen ve manevi iklimimize yeni ufuklar açan sohbetli iftarlarımza maddi manevi katkı sağlayan tüm Türk Milliyetçilerine çok teşekkür ederiz. Nice Ramazanlarda bir arada olmamız dileği ile Yaradan tüm hayırlarımızı kabul eylesin.

Ankara Türk Ocağı Yönetim Kurulu Devamını oku...

Şubemizde İftarlar

Şubemiz, seneler önce başlatılan geleneksel iftar yemeklerine bu yılda devam ediyor.
Şubemize yakın olan Dedem Kebap Salonunda her akşam 40-60 arası üniversite öğrencimiz iftarlarını açıyor, daha sonra topluca şube konferans salonunda toplanıyorlar. Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...

O Sadece Mustafa Kemal Değil, O TÜRK’ÜN ATASI ATATÜRK’TÜR

Türk milletinin ve mazlum milletlerin kötü talihini değiştiren üstün kişiliği ile çağa damgasını vuran büyük önder ATATÜRK’Ü aramızdan ayrılışının 83.Yıl dönümünde minnet ve saygıyla anıyoruz.

Tarihte bin yılda bir gelebilecek üstün nitelikli devlet ve fikir adamı ne mutlu ki Türklüğün en zor günlerinde bizim milletimize nasip oldu. O’nun üstün devlet ve fikir adamlığı sayesinde vahşi Batının “hasta adam” olarak nitelendirdiği Osmanlı Devleti’nin külleri arasından bugünün güçlü modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Bu cumhuriyetin evlatları olarak da biz bağımsız lâik ve demokratik Türk devletini kanımızın son damlasına kadar koruyup yaşatacağımıza and içmişiz…

Vatanı, milleti, namusu, şan ve şerefi için hayatını feda etmekten çekinmeyen, yolundan ve sözünden dönmeyen, vatan yaptığı her yerde, ilim ve kültür meşalesini tutuşturan insan Türk’tür. İşte o Atatürk’tü.

Gazi Mustafa Kemal “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek özünü bu sözle ifade etmiştir. 

Büyük adamlar ancak büyük milletin bağrından çıkar. Bir düşünürümüz ‘’Türk Milletinin portresini sadakatle çiziniz o zaman Atatürk’ün portresini çizmiş olursunuz’’ der.

O çok özel bir şahsiyetti. Çünkü O şahsi ihtiraslarını millet yolunda hizmet gayesine veren bir Türk’tür.

O Kişi oğlu kişi değil, bir ülkü bir düşünce sistemi medeni hayatın gücü kaynağıdır.

O insanlık idealine aşık, faziletin timsali, karanlığa düşmüşlerin ümit ışığı ve meşalesidir. Çekin ellerinizi Atatürk’ümüzün üzerinden onu sağa sola götürmeyin. Onun adını ucuz politikalarınızla kirletmeyin. Çünkü O milli dehânın tam Kemâlidir. Türk’ün hem celâli hem cemalîdir.

 Asırlar boyunca hür yaşamış bu milletin gözü pek alnı açık vicdanı temiz Türk! Atatürk.

Vurunca kılıç kesmeyen, bir acı sözle devrilen zalimlerin başına balyoz, acizlerin derdine derman kaya gibi sert, ipek kadar yumuşak, insanlık tarihinin onuru Türk! Atatürk.

Omuzuna attığın gurbet heybesiyle dağlara, ovalara, vadilere medeniyet tohumlarını eken, geçtiğin her yerde uyuyan insanları uyandıran, aydınlığa kavuşturan Türk! Atatürk

“Bir gün İstiklâl ve Cumhuriyetine kast eden düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olur” demiştin.

Cumhuriyeti emanet ettiğin Türk Gençliği galibiyetin mümessili olarak Vatanı böldürüp bayrağını asla indirmeyecektir…

İktidarda olup gaflet ve delalet içinde onları uyandıracak, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini daima koruyacak milletine ve devletine sahip çıkmak en büyük ülküsü ve ideali olacaktır. Her şeye rağmen bil ve inan ki Türk milletinin düzenini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Birlik ve beraberliğimize gölge düşürmek isteyenlere asla müsaade edilmeyecektir.

“Tefrika girmeden bir millete düşman giremez

Toplu vurdukça yürekler onun top sindiremez.

Sahipsiz olan bir vatanın batması haktır.

Sen sahip olursan bu batan batmayacaktır.”

Aziz Atatürk kurduğun son Türk Devletini ecdadımızın son yadigarını aziz vatanımızı bölmek parçalamak isteyenlere arkanda bıraktığın Türk Gençliği asla müsaade etmeyecektir. Ellerine tutuşturduğun ilim, irfan meş’alesini söndürmeden ebediyete kadar taşıyacağına inanıyorum. Naçiz vücudun toprak oldu ama Türk devleti milletiyle sonuna kadar yaşayacaktır. Mehmetçik nöbetini tutuyor, vatanını kahramanca savunuyor. Rahat uyu Atam.

O Türklüğün eşsiz lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun.

Türkan HACALOĞLU

Ankara Türk Ocağı Başkanı

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya