• Vefat...

  Vefat...

 • Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

  Doğu Türkistan Türk'ünü Çin Hükumeti Katletti

 • İFTAR

  İFTAR

 • Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

  Milli Mücadele'den Cumhuriyet'e ATATÜRK

 • 3 Mayıs Türkçüler Günü Programı

  3 Mayıs Türkçüler Günü Programı


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfa

Vefat...

 
 
 
 
 

Vefatının 22. Yılında Galip Erdem, Türk Ocakları Ankara Şubesi'nde Anıldı.

Konferansı veren Araştırmacı ve Yazar Osman Oktay, "Galip Erdem, 1960'lı yıllarda 'ülkü' ifadesi literatürümüzde yokken ve hiç kullanılmazken 'Ülkücünün Çilesi' diye kitap yazan adamdır." dedi.
ANKARA ŞUBESİ- Türk Ocakları Ankara Şubesi'nin düzenlediği konferansta ölümünün 22. yılı olması sebebiyle Galip Erdem'in anısına, Araştırmacı ve Yazar Osman Oktay konferans verdi. Kalabalık bir davetli topluluk tarafından izlenen konferansa Galip Erdem'in kızı Bilge Erdem de katıldı. 
 
Devamını oku...

Genel Merkez Ziyareti

Türk Ocakları Ankara Şubesi olarak oluşturulan yeni yönetimimiz, ilk ziyaretlerini Genel Merkezimize gerçekleştirdi. Ziyarette Şube Başkanımız Türkan HACALOĞLU, Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet ÖZ ile Türk Ocaklarının çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.

 

 

 

 

Devamını oku...

Yeni Şube Yönetimi Belirlendi

Türk Ocakları Ankara şubesi olarak 17. olağan genel kurulumuzu, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü şube lokalimizde gerçekleştirdik. Divan Başkanlığını Türk Milliyetçisi büyüğümüz sayın Hüsnü PORAZ üstlendiler. Ocak yönetimi için iki farklı liste aday oldu. Mevcut başkanımız Türkan Hacaloğlu’nun önerdiği liste, seçimleri önemli bir oy farklıyla kazandı. Hacaloğlu, seçim sonrasında bir konuşma yaparak “Ocaklılık ruhunun önemine” değindi ve her iki listede bulunan isimler el sıkıştılar.

Devamını oku...

Vefat...

Milli duyguların sesi: Ozan Arif
Samsun'da 70 yaşında hayata veda eden Ozan Arif, ortaokul yıllarında tanıştığı bağlamayla bir ömür boyu milli duyguların, kahramanlıkların ve hüznün sesi oldu. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz, mekanı cennet olsun...

 

 

Devamını oku...


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya