• Mustafa Necati Kültür Evi'nin İsim Gaspı Hakkında

  Mustafa Necati Kültür Evi'nin İsim Gaspı Hakkında

 • Dündar Taşer'i Anma Konferansı (İnternet)

  Dündar Taşer'i Anma Konferansı (İnternet)

 • Gün Sazak Konferansı

  Gün Sazak Konferansı

 • 19 Mayıs Videomuz

  19 Mayıs Videomuz

 • İnternet Konferansı: Asya Pasifik

  İnternet Konferansı: Asya Pasifik


“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

 
Ana sayfaArşivAnkara Şubesi 16. Olağan Genel Kurulu

Ankara Şubesi 16. Olağan Genel Kurulu

2016-01-12

Kongre çalışmaları  saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.Kongre divan bakanlığına Tarım Bakanlığı eski müsteşarı ve Türk Ocakları Genel Merkez Danışma Kururlu Üyesi sayın Hüsnü Poyraz, kâtip üyeliklere  Asım Söğüt ve Fatih Keskin oybirliği ile seçilmişlerdir. Şube Başkanı Türkân Hacaloğlu, açış konuşmasında özetle şunları söyledi:

Ocağımız;millî kültürün ve millî fikir hayatının geliştirilmesi, millî birliğin kuvvetlendirilmesi, toplum yapısının sağlamlaştırılması ve Türklüğün yüceltilmesi ülküsünü yaymak amacıyla kurulmuştur.Günümüzde bu ülküye daha çok ihtiyacımız olduğu açıktır.

Türk milliyetçiliğinin doğruluğu, tutarlılığı, ve esasında bu günün Türkiye’sine en iyi cevap verebilecek fikir hareketi olduğunda şüphe bulunmamaktadır.              
Ülkemiz, kritik bir dönemeçten geçiyor, Ülkemizi bölmek, milletimizi parçalamak isteyen iç ve dış güçler, var kuvvetiyle tahriklerine devam ediyor. PKK yandaşlarının yıkıcı eylemleriyle kargaşa yaratılmak isteniyor. Güneydoğudaki gelişmeler milletimiz tarafından ibretle ve dikkatle takip edilmektedir.

Bizler, Ocak mensupları olarak, millî şuurumuzu daima ayakta tutmaya çalışacağız. Birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz. Türk milleti olarak her türlü güçlüğü yenecek kuvvet ve kudretteyiz. Bu hususta kesin kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk milleti, Türk milliyetçileri ve hatta Türk Ocakları var oldukça ebediyete kadar devam edecektir. Bu hususta kimsenin en ufak bir şüphesi olmamalıdır.

Yeni bir anayasanın hazırlanacağı önümüzdeki günlerde, Türk milletine düşman bir takım çevrelerin, milleti etnik unsurlara bölerek parçalama gayretleri içinde olduğunu gayet iyi biliyoruz. Anayasadan Türk milleti kavramının çıkarılarak kimliksiz bir anayasa yapılmak istendiğini de iyi biliyoruz.Millî Türk devletini kuran Gazi Meclis’in buna izin vermeyeceğini ümit etmekteyiz.Esasen Türk milletinin kimliksiz bir anayasayı kabul edeceğine hiç ihtimal vermiyoruz.

Bizlere düşen görev Türklüğümüzü her şart altında savunmak, bu devletin Türk devleti olduğunu herkesin beynine nakşetmektir.Yılmayacağız, yıkılmayacağız.Türk Ocakları da bu konuda üstüne düşen görevi lâyıkıyla yerine getirecektir.Kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp birlik beraberlik duyguları ile Türklüğü savunmak için, milletimizle kenetlenerek, mücadele etmeliyiz.

Çeşitli zorluklara rağmen, büyük bir azim ve kararlılıkla, yönetim kurulu arkadaşlarım ve Türk Ocaklı gençlerimizle sayısız faaliyetlere imza attık. Aynı azim ve kararlılıkla faaliyetlerimizi yürütmeye, Türk Ocaklarının sesini duyurmaya devam edeceğiz. Gençler bizim geleceğimiz, onlar bizim ümitlerimiz, yarınlarımızdır. Gençlerimize sahip çıkmak millî görevlerimiz arasında olmalı, heyecanlarına ortak olmak, yollarını aydınlatmak, ufkunu genişletmek olmazsa olmazlarımız olmalıdır. Gençler heyecanlıdır.Onların heyecanı yetişkinlerin hareket kaynağı olarak görülmelidir.

Bu bakımlardan Ocağımız gençlerden uzaklaşmamalı, gençlere önem verip onların millî ruhlarını geliştirecek şekilde yetişmelerini sağlamalı. Gençliğine önem vermeyen bir milletin geleceğinin de karanlık olacağı unutulmamalıdır.

Türk Ocaklarının yegâne vazifesi Türklük etmektir.Bizlerin gayreti de bu konuda olmuştur.Nabızlarımız aynı amaç ve hedef için attıkça başaramayacağız bir iş yoktur.Eksiğimiz, noksanımız olabilir, fakat belli bir mesafe aldığımızı düşünüyorum, Takdir sizlerindir. Yeni görev alacak arkadaşlarımızın çıtayı daha da yükseklere çıkaracağına olan inancımı ifade eder hepinize saygılar, sevgiler sunarım, diyen Hacaloğlu, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE  sözüyle konuşmasını tamamladı
Raporlar üzerinde konuşmaları müteakip  oylamaya geçildi. Oy birliği ile kabul edildi. Tek listeyle yapılan seçimler sonucu yeni yönetim şu şekilde teşekkül etmiştir:

 YÖNETİM KURULU (ASİL)

1- Türkân HACALOĞLU
2- Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR
3- Prof. Dr. Fatih KİRİŞÇİOĞLU
4- Eğitimci Serkan AKIN
5- Akademisyen Salih KALYON
6- Avukat Asım SÖĞÜT
7- Akademisyen Fatih KESKİN        

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1- Akademisyen Sergen ÇİRKİN
2-Akademisyen Coşkun PAKSOY
3-İş adamı Sedat KALAYCI
4- Prof.Dr. Konuralp ERCİLASUN
5- Doç. Dr. Tümen SOMUNCUOĞLU
6- Akademisyen Uğur Atmaca
7- Akademisyen Fatih ERTÜRK

 DENETLEME KURULU (ASİL)

1- Orhan YAVUZ
2- Ömer YILDIRIM
3- Avukat Zülal  KARATAY

 DENETLEME KURLU (YEDEK)

1- Şaban TOKAT
2- Afide YAZAR
3- Sümeyye Kalaycı

 KURULTAY DELEGELERİ

1- Türkân HACALOĞLU
2-  İlhan GÜLSÜN
3- Prof.Dr. Çağatay ÖZDEMİR
4- Yasemin YAHNİCİ
5- Uğurcan KÜÇÜKAĞAOĞLU
6- Mehmet ÖZGEDİK
7-  Hasan  ÇAVUŞCULU

Paylaş


ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Milletimiz tarih boyunca çeşitli ve sayısız badirelerden geçmiştir. Bu badirelerin her biri birbirinden ıstıraplı ve kanlı olmuştur. Ama bu ıstıraplı günler bizi birbirimize sımsıkı kenetleyen ve birbirimizi sevmeye sevk eden birer vesile olmuşlardır.  Devamı...

İSTİKLÂL MARŞI KABULU

Yayınlar

Sosyal medya